Od pantalonów do mini stringów – kilka słów o bieliźnie damskiej

Obecnie w sklepach stacjonarnych i w Internecie możemy bez problemu kupić fikuśne stringi, koronkowe figi a nawet majtki z dziurą w sam raz na namiętne zbliżenia. Nie zawsze tak było. Dawniej bielizna traktowana była jako oznaka rozwiązłości. Majtki mogły zakładać tylko prostytutki i tancerki kankana, a porządne panny z dobrego domu chodziły… bez nich. W dzisiejszych czasach brzmi to trochę dziwnie, nie uważacie?

bielizna intymnaPierwsze majtki tzw. pantalony wprowadzono około 150 lat temu. Bardziej przypominały one męskie bokserki albo krótkie spodenki niż majtki, które nosimy dziś. Musiały one osłaniać biodra i uda. Ubierały je właściwie tylko i wyłącznie tancerki kankana, bo tym „porządnym” dziewczynom nie wolno było nosić tak rozpustnego elementu garderoby jak majtki. Pantalony były uważane za rzecz nieprzyzwoitą, ponieważ w opinii publicznej zakrywając miejsca intymne sprawiały, że bardziej się o nich myśli. Taki paradoks :). Do powszechnego użycia majtki weszły dopiero na początku XX wieku gdy coraz popularniejsze stawało się uprawianie sportu. Pantalony miały chronić przed zimnem i zapewniać większą swobodę ruchu. Ciekawostką jest, że pierwsza bielizna która weszła do powszechnego użytku miała kolor żółty i była barwiona szafranem. Ówczesne majtki do złudzenia przypominały średniej długości krótkie spodenki z gumką. Do ich szycia wykorzystywano materiały takie jak bawełna i dżersej.

bielizna koronkowaBielizna intymna jako odrębna część garderoby tak naprawdę zaistniała dopiero po drugiej wojnie światowej. Pierwszą firmą, która zorganizowała publiczny pokaz bielizny była obecna na rynku do dziś marka Triumph. Wydarzenie to miało miejsce w latach 50-tych ubiegłego wieku i zapoczątkowało trend na tzw. „odchudzanie” kobiecych majtek. W latach 70-tych pantalony odeszły do lamusa i wielką popularność zyskały figi – wycięte majtki noszone nisko na biodrach. Po nich przyszły stringi, które obecnie przybierają coraz bardziej skąpe formy. Niektóre składają się z samych tasiemek, inne mają wyciętą dziurę ułatwiającą erotyczne zabawy. Coraz częściej na rynku pojawiają się nowości takie jak C-stringi, T-stringi czy G-stringi. W następnych wpisach postaram się co nieco o nich opowiedzieć i zaprezentować kilka majtek, które posiadam w swojej kolekcji ;). Do napisania!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s